in

Karışık Anime Önerileri

Herkese merhaba! Ne izlesem diye düşünüp izleyecek anime bulamıyorsanız şu an doğru yerdesiniz. Bundan sonra her hafta birkaç animeden oluşan listeler hazırlayıp sizlere sunacağım. Beklemede kalın!

Dr. Stone

Dr Stone

Bölüm Sayısı: 24, (2. sezon devam ediyor)

Kategori: Bilim kurgu, macera, shounen

Konusu: 2017 yılında günlerden bir gün nedeni bilinmeden tüm dünyaya yayılan yeşil bir ışık sonucu 3700 yıl boyunca insanlar taşlaşmışlardır. 3700 yıl sonra hikayedeki ana karakterimiz İshigami Senku etrafındaki taştan kabuk kırılarak hayata döner.

Tam bir bilim insanı olup her şey hakkında bilgisi olan karakterimiz Senku döner dönmez insanları taşlardan kurtarmanın ve geri döndüğünde neredeyse eski dünyadan hiçbir izin kalmadığı bu ilkel dünyada bilimi kullanarak dünyayı kurtarmanın derdine düşer.

Senku taşların gizemini çözerek onları nasıl kıracağını öğrendikten sonra ilk işi kendi gibi cılız olmayan ve ona kas gerektiren işlerde yardım edebilecek arkadaşı Taiju’yu canlandırır. Bir takım olaylar gelişir ve daha fazla kas gücü için “En Güçlü Liseli Primat” ünvanına sahip Tsukasa Shishio’yu da canlandırır. Olaylar da aslında tam burada başlar.Senku bilimin ışığında dünyayı yeniden aydın günlerine döndürmeyi hedeflerken Tsukasa bu olay gerçekleşirse tekrar zengin ve işçi sınıflarının ortaya çıkacağını, dünyanın düzeninin tekrardan bozulacağını savunur ve iki karakterin birbirleri arasındaki savaşı bu şekilde başlamış olur.

Saiki Kusuo Psi Nan

2967 - AnimeHaber

Bölüm sayısı: 2 Sezon (24 dk) + 6 ONA bölümü

Kategori: Doğaüstü güçler, shounen, fantastik

Konusu:

Saiki Kusuo, telepati ve telekinezi dahil, envai çeşit süper güce sahiptir. Kulağa müthiş gibi gelse de, Kusuo’nun deneyimlerine göre süper güçler öyle sanıldığı kadar ahım şahım şeyler değildir. Kendisi, can sıkıcı yeteneklerine rağmen, normal bir hayat sürmeye çalışır. Ama genel olarak başarısız olmaktadır

Sakamoto Desu Ga

2803 - AnimeHaber

Bölüm Sayısı: 13

Kategori: Seinen, okul, komedi

Konusu: Lise birinci sınıf öğrencisi olan Sakamoto, muhteşem değildir; en muhteşemdir. Kızlar ona bayılmakta; erkeklerse onu kıskanmaktadır. Bu sebeple sevgili Sakamoto’ya türlü tuzaklar kursalar da Sakamoto kolaylıkla ve tabii zarafet içerisinde bunlardan kurtulmayı becerir. Havalı ve soğukkanlı görünüşünün ardında aynı zamanda da yardımsever bir kişiliğe de sahiptir ki kendisinden yardım istenildiğinde asla geri çevirmez.

Barakamon

2122 - AnimeHaber

Bölüm sayısı: 24 +13 parodi bölümü

Kategori: Komedi, yaşamdan kesitler

Konusu: Hikayemiz; ünlü bir kaligrafi sanatçısına yumruk attığı için küçük bir adaya gönderilen ve genç bir kaligrafi sanatçısı olan Handa Seishu’nun etrafında geçiyor. Şehir dışında hiç yaşamamış olan Handa, traktörlerle yolculuk etmeye alışmaya çalışırken; birden küçük çocuklar onun evini oyun alanı olarak kullanmaya başlarlar. Bakalım Handa bu adada da olsa Kaligrafi sanatına yoğunlaşabilecek midir?

Another

1161 - AnimeHaber

Bölüm sayısı: 12

Kategori: Korku, doğaüstü güçler, gerilim

Konusu: Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olamadan bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hala yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır. Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adıyla ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar. Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında her şeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır.

Şimdiden herkese iyi seyirler!

Avatar of Gen Asagiri Usta

Yazar Gen Asagiri

AnimeWho ekibinden Gen Asagiri.

İçerik Üreticisi

Sence Nasıldı?

Bir cevap yazın

Loading…

image - AnimeHaber

My Hero Academia: Izuku Midoriya’yı Sonsuza Kadar Değiştiren 5 Sahne!

6 - AnimeHaber

Berserk Of Gluttany’nin Yeni Çıkacak Hafif Romanı Mahô Editions tarafından duyruldu!