in ,

Kutu Oyunu Şirketlerinden Higurashi no Naku Koro ni ile ilgili Büyük Açıklama!

Kutu Oyunu Şirketlerinden Higurashi no Naku Koro ni ile ilgili Büyük Açıklama!

Geçtiğimiz perşembe Kutu oyunu şirketi olan Studio Ozon kutu oyunu kafesinin sahibi Joldeeno Higurashi no Naku Koro ni ve Umineko no Naku Koro ni animelerinden esinlenerek bir “gizemli cinayet” oyunu geliştirdiklerini belirtti.

EsvI RxUwAMFFdX - AnimeHaber
Kutu Oyunu Şirketlerinden Higurashi no Naku Koro ni ile ilgili Büyük Açıklama! - AnimeHaber

Takımlar halinde oynanan bu tür gizemli cinayet oyunları, kutu oyunu Cluedo’da sunulan en iyi oyunlardan biri olarak anılmakta. Çok tutulan bu oyunlarda, gizli bir kimlikte etrafta dolanan kişi veyahut kişiler kendi amaçlarına ulaşmalarından önce diğer oyuncular tarafından bulunması konu alınıyor. Tahmin, strateji, gizem, cinayet türlerine giren bu oyunlar popüler olmalarının yanı sıra oldukça da eğlenceliler. Belki de bu yüzden Mafia Online veya Werewolf Online, The Resistance/Avalon veya Among Us gibi oyunlara benzer işler çıkarılmaya başlandı.

Her ne kadar bu oyunlar birbirlerine benzer olsa da ve “eh iyice sıktı” desek de, oyunun Higurashi no Naku Koro ni ve Umineko no Naku Koro ni animelerinden esinlenmiş olması bizim ilgimizi çekmedi değil. Aldığımız bilgilere göre, oyun aslında bu animelere çok da sadık değil, örneğin karakterler, mekan ve tema gibi fakat “gizemli cinayet” konusu sabit gibi görünüyor. Önceden de bahsettiğimiz gibi bu animelerden esinlenmiş bir oyun. Higurashi no Naku Koro ni animesinin ön gösterimi ocak ayında yapıldı fakat bu oyunun ne zaman çıkacağıyla ilgili henüz bir bilgi yok gibi görünüyor. Bu oyun hakkında yeni bilgiler ve daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

-Kaynaklar-

Studio Ozon Twitter

Joldeeno

AnimeNewsNetwork

-Katkıda Bulunanlar-

ZLokisdottir (Çevirmen)

Şikayet Et

Avatar of Foxy_HerKS Afganistan Muhabiri

Yazar Foxy_HerKS

AnimeWho? ekibinde İsveç çakısı olarak görev yapmaktayım.

Yılın ÜyesiOnaylanmış Üyeİçerik Üreticisi

Sence Nasıldı?

Yorum Yap

Bir cevap yazın

Loading…

black clover 4 - AnimeHaber

Black Clover 170. Bölümünde Final Verecek !

274b1dce1f11076d1fc7cbedd641e829 - AnimeHaber

Demon Slayer Sevgililer Günü için 4 Yeni Bölüm Yayınlayacak!