in

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans İNCELEME!

Bugün inceleyeceğim anime Gundam serisinden olacak ben bu animeyi netflix üzerinde gördüm boştum hadi bir başlayayım şeklinde izledim öncesinde çıkmış olan hiçbir Gundam serisini izlemedim fakat bunun bana herhangi kaybı olmadı konu bütünlüğü ve benzeri her şey anlaşılabilir önceki hikayelerden tamamen farklı bir hikayesi var.

7b07c0902612c9bd52cdd83ca3a1e18f - AnimeHaber
Mika ve Atra tatlış atışması

Hikayemiz Marsta savaşın tam ortasında başlıyor, çok fazla spoiler vermeden inceleme yapmak istiyorum o yüzden yüzeysel anlatacağım bu savaş Marsta asker olan çocuklar ile karşısında olan devlet tam değil ama devlet kadar güce sahip olan bir örgüte karşı bu örgütün adını unuttuğum için uzay polisleri diyeceğim. Bu uzay polisleri Marstaki çocuk askerlere karşı savaşmakta fakat bu uzay polislerinde teknolojiler daha gelmiş çocuklara göre, Bu yüzden çok fazla güç farkı vardır. Fakat bu çocuklar sıradan çocuklar değildir hemen hemen hepsinde sırtlarında olan bir çip vardır fakat bu çip mekanizma artık her neyse herkes üzerinde aynı oranda başarılı olmuyor başarısız olanların çoğu ölümle sonuçlanıyor.

Fakat bizim ana karakterimiz mika bu operasyona tam tamına 3 kez girmiş ve hepsinde başarılı olmuştur. Mika bu savaşı bitirmek için depolarındaki Barbatos adlı gundam’a bindiriyorlar ve bu sistem sayesinde şu çiplerden bahsediyorum savaşırken ani refleks hareketleri vs yapabilmektedir. Mika var gücüyle her seferinde savaşmakta tek amacı Orga yeni Tekkadan örgütünün liderini takip etmek bu Orga ile çok yakın arkadaşlar fakat Mika’nın etrafındakiler daha çok düşünmekte Mikayı bu yönünden dolayı anime beni çok derinden etkiledi fakat bu animeyi puanlamam gerekirse. 10/7 diyebilirim konu ve karakterler her ne kadar içine alsa da bir yerde sürekli abi kardeş ilişkisi olmaya başlıyor ve sıkmaya başladığı an animeyi izleme zevkiniz kaçıyor. Bu yüzden sindire sindire izleyiniz. Spoiler vermeden en kaba tabirle anlatmaya çalıştım umarım hoşunuza gider. AnimeWho? adresinde yakın bir zamanda çevirisini görebilirsiniz. Bunun haricinde Bu serinin 4. Openin (Açılış şarkısını izledim izlemek isteyenler aşağıdaki bağlantı üzerinden izleyebilir.)

Şikayet Et

Avatar of Prenses Afganistan Muhabiri

Yazar Prenses

Yılın ÜyesiTopluluk ModeratörüOnaylanmış Üyeİçerik Üreticisi

Sence Nasıldı?

Yorum Yap

Bir cevap yazın

Loading…

images   2020 07 12T220857.428 - AnimeHaber

Sukitte Ii na yo

images 2020 08 02T003936.528 - AnimeHaber

Sinir Küpü Yıkık Usulü "Kanojo Okarishimasu" İlk İzlenim