in

The Last Of Us dizisindeki başroller belli oldu.

HBO geçtiğimiz yılın mart ayında bizlere The Last Of Us oyunun dizisini çekeceklerini duyurmuştu.

Dizinin  dizinin  başrolleri:

Joel’ı canlandırcak kişi Pedro Pascal

pedro pascal 2000 - AnimeHaber
The Last Of Us dizisindeki başroller belli oldu. - AnimeHaber

Ellie’yi canlandıracak kişi ise Bella Ramsey, GOT dizisinde Lyanna Mormont’ı canlandırmıştır.

6ae345e96d76c109dfa9255dc2fe2b1d - AnimeHaber

The Last Of Us serisinde ilk oyun çok beğenilmiştir ama ikinci oyunda hikaye konusunda beğenenlerde olup beğenmeyenlerde olmuştur.

“The Last of Us, Naughty Dog tarafından geliştirilen, aksiyon-macera ve hayatta kalma-korku türlerindeki, Sony Computer Entertainment tarafından yalnızca PlayStation 3 için yayımlanan video oyunudur. 10 Aralık 2011’deki Spike Video Oyunu Ödülleri sırasında duyurusu yapılan oyun; dünya çapında 14 Haziran 2013’te, Japonya‘da 20 Haziran 2013’te satışa sunulmuştur.

Oyun; tüm dünyayı saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın başlamasından yirmi yıl sonrasını, 2033 yılını konu alır. Hastalık sebebiyle medeniyet büyük ölçüde mahvolmuş ve farklı gruplar hâlinde yaşamak zorunda kalan insanlar, hayatta kalabilmek için birbirleri ve hastalıklılara karşı mücadele etmek zorunda kalmıştır. Bu kıyamet sonrası ortamdaki Amerika Birleşik Devletleri‘nde geçen oyun, orta yaşlardaki erkek karakter Joel’un (Troy Baker‘ın seslendirmesi ve canlandırması ile), hastalığa karşı bağışıklığı olan genç kız Ellie‘yi (Ashley Johnson‘ın seslendirmesi ve canlandırması ile) Ateşböcekleri adlı ayrılıkçı bir gruba ulaştırması sırasında ikilinin başından geçenleri konu alır. Oyunun büyük bir kısmında Joel, oyuncular tarafından kontrol edilir ve karşılaşılan çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.

Oyunun geliştirilmesine 2009’da, Naughty Dog’un geliştirdiği bir önceki oyun olan Uncharted 2: Among Thieves‘in yayımlanması sonrasında başlandı ve duyurusu Aralık 2011’de gerçekleştirildi. Özellikle karakterizasyon, alt metin, insanlık durumunun araştırılması ve kadın karakterlerin tasvirine yönelik olarak birçok yorumcudan övgü topladı. The Last of Us, ilk haftasında 1,3 milyonun üzerinde, on dört ay içinde 8 milyondan fazla satarak en çok satan PlayStation 3 oyunlarından biri haline geldi. Çeşitli oyun yayınları, eleştirmenler ve oyun ödül törenleri tarafından Yılın Oyunu ödülleri de dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazandı. Oyunun piyasaya sürülmesinin ardından Naughty Dog, birkaç indirilebilir içerik yayımladı. Ellie ile en iyi arkadaşı Riley’nin yer aldığı The Last of Us: Left Behind, konusu ana hikâye öncesi ve sırasında geçen yeni bir tek oyunculu kısmı oyuna eklemişti. PlayStation 4 için düzenlenen ve The Last of Us Remastered adını taşıyan sürüm ise ilk olarak Temmuz 2014’te yayımlandı. Aralık 2016’da, devam oyunu The Last of Us Part II duyuruldu.”

Wikipedia’dan alıntı yapılmıştır.
https://tr.wikipedia.org/wiki/The_Last_of_Us

Avatar of Efe Karagoz Yeni

Yazar Efe Karagoz

Ben Efe 14 yaşındayım, 5 senedir ses eğitimi alıyorum aynı zamanda konserlere çıkıyorum, 5 senedir keman çalıyorum.

Sence Nasıldı?

Bir cevap yazın

Loading…

tv - AnimeHaber

Karışık Anime Önerileri (2)

4599334 - AnimeHaber

Miss Kobayashi Dragon Maid’in 2. Sezonu Temmuzda Geliyor!