Classroom of the Elite 2. Sezon ?

Classroom of the Elite konu bakımından çok değişik olmayan dışarıdan bakıldığında standart okul-psikoloji animesi gibi duruyor fakat pek öyle değil. Bu anime hakkında yapacağım tüm yorumlar özneldir. Öncelikle animeyi kısaca özetlemem gerekirse Ayanokouji Kiyotaka adlı genç arkadaşımızın standartları yüksek bir okula gitmesiyle başlıyor. Okulu bitirdikten sonra %100 iş bulma garantisi veriyorlar fakat bu okulu bitirmek dışarıdan göründüğü kadar kolay değil. Bu kısımdan sonra spoiler vereceğim ona göre okumaya devam ediniz spoiler yemek istemeyen aşağıda göreceği ilk resme kadar bölümü atlasın. Okula gelen her yeni öğrenciye 100 bin puan veriyorlar bu puanlar o okulda para birimi gibi düşünün istediğiniz her şeyi puanlarla yapabiliyorsunuz. Bazı arkadaşlar her ay para veriliyor diye oyun konsolu, bilgisayar, kıyafet gibi şeyler alarak parasını çarçur ediyor. Tabi ki de ana karakterimiz Ayano bir terslik olduğunu anlıyor bu yüzden tutumlu davranıyor. Kısa bir süre sonra paralarının yatmadığını fark eden gençler şikayet ediyorlar fakat öğretmen onlara şöyle bir açıklama yapıyor bu okulda puanlarınız edebinize göre verilir. Sizler derste telefonla oynamak, dersleri ekmek, kavga çıkarmak gibi şeylerle uğraştığınız için puanınız sıfır. Herkes şoke olur birde üstüne sınavlardan düşük alan okuldan atılır dedikten sonra sınıftan çıkıyor. Herkes telaş panik lafın kısası bir şekilde geçiyorlar bu arada öğrencilerin okul dışına çıkması yasak orada ki yurtlarda kalıyorlar. Gel gelelim neden bu animeyi izlemelisiniz ana karakterimiz soğu davranışlara sahip robot gibi 0 mimik tepkisi var ama çok zeki fakat zeki olduğunu anlamalarını istemiyorum kasti olarak düşük puanlar vb şeyler yapıyor beni en çok şoke eden finali oldu bu karakterimiz anime boyunca herkese yardım ederken. Birden şöyle bir sahne geliyor Horikita adlı kızımız gelip Ayano’ya teşekkürler, seni artık bir dostum olarak görüyorum dedikten sonra Ayano şunu söylüyor içinden ama ben seni hiç dostum olarak görmedim görmeyeceğim sınıfta ki hiçbiriniz umurumda değilsiniz tek gayem kazanmak ve kazanacağım deyip burada bitiyor değişik bir yapıya sahip olan karakterler bakımdan anime size izlettiriyor kendisini. Ama kesinlikle 2. sezonun olması şart anime yarım kalan bir anime.
- AnimeHaber
Ayanokouji Kiyotaka

Neden Yarım Kaldı?

Bu konuda yetkililer kesin bir açıklama yapmıyor yapmadığı içinde bir şey diyemeyiz fakat bu anime 2017 yılında çıktığı zaman Crunchyroll en popüler animeler arasına girip herkesin övgüsünü kazanmıştı.

2. Sezon Ne Zaman Gelir?

2. Sezon hakkında net bir tarih yok belki çıkmayabilir de fakat benim şahsi görüşüm 2021 ilkbahar sezonunda animenin 2. Sezonun çıkacağı çünkü anime hem bu kadar övgü alırken hem konu bakımından mangasının daha 7. Cildi varken çıkmaması için hiçbir sebep yok büyük ihtimalle 2021 ilkbahar sezonunda çıkacağını umut ediyorum.

AnimeHaber Discord adresimize katılarak bu tarz haberleri daha yakından takip edebilirisiniz. Anime,manga,novel,oyun gündemi ve incelemeler için takipte kalın! MyAnimeList

Avatar of Prenses Afganistan Muhabiri

Yazar Prenses

Yılın ÜyesiTopluluk ModeratörüOnaylanmış Üyeİçerik Üreticisi

Sence Nasıldı?

73 Points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

images 2020 04 20T052102.482 - AnimeHaber

Healin' Good Precure Animesinin 13. Bölümü Ertelendi

729168 - AnimeHaber

EN İYİ 8 ANİME AÇILIŞ ŞARKISI