Ecchi Nedir? – Ne demek?

Ecchi Nedir? – Ne demektir ?

Ecchi kelimesini birçok anime ve manga türlerinde görmüş olabilirsiniz. Belki de “Ecchi” izlediğinizi bile bilmiyor olabilirsiniz. Ecchi kelime manasıyla sapık demektir. Animelerde duymuşsunuzdur “Kimi wa ecchi na” sözünü, dediğim gibi Ecchi sapık, şehvet anlamına gelmektedir.

ecchi anime demon lord - AnimeHaber
How not summon a demon lord

Bu Animelere Nasıl Yansıtılıyor?

Animeler Ecchi kavramı hafif cinsellik şeklinde yansıtılmaktadır. Örneğin dolgun göğüsler, bikini kızlar ve en bilindik yağmurda veya farklı bir şekilde ıslanmış kıyafetlerin altından hafifçe göğüslerini görünmesidir.

Hentai ile Aynı Şey Değil Mi?

Hayır Ecchi, Hentai ile benzer özelliklere sahip olsa da aynı şey değildir. Hentai direkt cinsel içeriğin kendisidir. Ecchi ise bu cinsel içeriğin sansürlenmiş, azaltılmış sadece ima ve renk olması açısından katılmaktadır. Durup dururken cinsel bir olay olmaz genellikle yanlışlıkla ortaya çıkan kazalar sonucunda karakterler Ecchi (Sapık) damgası yer. Hentai ise direkt olayın kendisidir. Herhangi bir damgalanma vs olmamaktadır.

Yazımızda kısa ve öz olmaya çalıştık umarım bundan sonra ben Ecchi animesi/mangası seviyorum diyen arkadaşlarınızı uyarırsınız ve her yerde bunu belirtmez 🙂

ecchi ornek - AnimeHaber
Food Wars

AnimeHaber Discord adresimize katılarak bu tarz haberleri daha yakından takip edebilirisiniz. Anime,manga,novel,oyun gündemi ve incelemeler için takipte kalın! MyAnimeList

Avatar of Prenses Afganistan Muhabiri

Yazar Prenses

Yılın ÜyesiTopluluk ModeratörüOnaylanmış Üyeİçerik Üreticisi

Sence Nasıldı?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yeteneksiz NANA - AnimeHaber

Yeteneksiz Nana 5.Bölüm İnceleme (Özel)

images 14 - AnimeHaber

Hentai Nedir?