Hayata Sıfırdan Başlatan Anime "Re:Zero"

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu kısaca re:zero diyeceğim. Bu animeyi izlerken hiçbir beklentim olmadan izledim tabi birkaç yerden spoiler yemiştim fakat detaylı spoiler değildi. Animemiz farklı bir dünyaya gelen Natsuki Subaru’yu anlatıyor genellikle anime içinde Subaru deniliyor. Subaru farklı bir dünyadan geldiği için ortama bir türlü alışamıyor fakat önceki dünyada olan hayatını unutmuyor buradan öldüğünü kastetmiyorum ölmüşte olabilir bu konuda anime detaylı bir bilgi vermiyor. Tabi alışamadığı için de birkaç sorun oluyor bir çete bunu dövüyor bir hırsızla karşılaşıyor ve serimizin ana karakteri namı değer Emillia ile karşılaşıyoruz ve sevimli ruh Puckla, Puck genelde Emillia’ya lia diyor bende yazımın bundan sonrasında Lia diyeceğim.

5d4ae0a581fef2bb0def7a1c0b442faf - AnimeHaber
Lia’ya yardım eden ruh “Puck”

Lia’nın bir sorunu var herkesin adını anmaktan korktuğu ve sevmediği karakter olan cadı karakterine tıpa tıp benzemesidir. Bu yüzden arkadaşı hiç olmamış ve saf birisidir. Subaru ilk görüşte aşka inanlardan sanırım direk Lia’ya tutuluyor tabi olaylar gelişip, Subaru’nun karşısına çıkan hırsız aslında Lia’nın tahta çıkması için gereken yüzüğü çalmıştır. Tabi olaylar gelişip kötü karakterle bağırsak deşen desem doğru olur seri katil ile savaşıp, Subaru güçten düşünce Lia evine alıyor tabi Subaru da kalmak için bu evde beni hizmetçi yapın diyor ama asıl olay burada başlıyor.

re zero 12 12 emilia and subaru - AnimeHaber
Emillia ve Subaru (soldaki karakter Emillia)

Bu kısmı fazla hızlı geçeceğim Subaru’nun aslında bir gücü vardır. O da öldüğü takdirde belirli bir yerden tekrardan hayata başlıyor “Yeniden” tabi etrafındakiler yaşanan olayları unutuyor. Bir tek kendisi hatırlıyor. Durun bir dakika bu anime bana bir yerden çok tanıdık geliyor hım nereden ki acaba? Diye düşündüğünüzü duyar gibiyim hemen söyleyeyim namı değer “Steins;Gate” eğer izlemediyseniz Zamion101’ün çevirdiği Steins;Gate Opening (Açılış Müziğini) Buradan izleyebilirsiniz. Re:Zero anlayacağınız üzere bir kişinin tekrar tekrar öldüğünde acaba yaşanan olumsuzlukları değiştirebileceğine mi yoksa yaşanan bu olumsuzluklarla hayata devam etmek mi gerektiğini anlatan bir ders vermeyen kendi içinde çoğu defa tekrara ve düşman olarak da nerdeyse hiç olmayan olduğunda da o kadar rezalet olduğu için tat alamadığınız bir anime. Düşmandan yok kastım cadımsı denilen normal hayvanlardan daha zeki ve özel güçlere sahip olan karakterler var birde parmaklarını yiyince cadının verdiği güç olan görünmez el çıkartıp düşmanları yok eden biri var ama kafayı sıyırdığı için saçma sapan biri. Hayvanlara cadımsı denmesinin sebebi de cadının yaptığı hayvanlar sanmaları. (REM VE RAM kısmını anlatmayacağım o kısmı merak edenler animeyi izleyebilirler.)

tenor - AnimeHaber
Ram ve Rem (mavi saçlı olan Rem)

TEORİLERİM VE 2. SEZONDA OLACAKLAR

Şimdi tabi 2. Sezonun fragmanı yayınlandı Foxy_HerKs yazarımızın yazdığı Re:Zero 2. Sezon Çıkış Tarihi yazısını Buradan okuyabilirsiniz. Fragmanda gördüyseniz herkes ölmüş Subaru sinirli bir şekilde bir kız karakterinin yanına doğru gidiyor. Bu kız karakteri tabi ki de cadı çünkü tek bir cadı yok. Bununla beraber Lia’nın Stella (Cadı) karakterine ne kadar benzediğini de söylemiştim.

harsabin1 - AnimeHaber
2. Sezon fragmanında ki Cadı

Bu Stella denilenin de Lia ile bir bağlantısı %100 olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü cadı aslında Subaru’yu lanetleyerek hiç ölmemesini sağlıyor tabi bunun iyi veya kötü olduğu tartışılır. Tabi bu da Subaru’yu ne kadar çok sevdiğini göstermektedir bence cadı Lia’nın biraz daha saf olmayan ve Subaru ile daha önce karşılaşmış (Önceki hayatlarında) biri. Tabi bir bölümde de cadı gelip Subaru’ya bir şey fısıldıyor. Orada söylediği şey seni çok seviyorum tarzında bir şey olabilir bunu alttaki Youtube videosunda da arkadaşımız yavaşlatıp sesi tekrarlatmış ve seni seviyorum çıkmış. Tabi bu bilgi sahte olma ihtimali yani sahteden çok farklı bir şey deme ihtimali çok yüksek yapımcılardan 2. Sezonda bu 7 cadı olayını detaylıca anlatılacağını ve kafalarda ki soruları gidereceklerine inanıyorum.

Yazımda Bahsettiğim Teori Videosu

SON OLARAK

Her ne kadar yazımda biraz olumsuz eleştirmiş gibi gözüksem de aslında Re:Zero’yu gayet beğendim MAL (MyAnimeList) profilime bakabilirsiniz kaç puan verdiğime ve benim tarzımda animeler izliyorsanız listeme eklediğim animelere bakabilirsiniz. Evet ayrıca animeye bir amv yapmıştım (Anime Müzik Video) fakat biraz özet gibi oldu ve youtube gibi mecralardan telif yedim o yüzden burada paylaşacağım ilk amv denemem eksikliklerim ve birçok hatam olabilir. O yüzden eleştirirken ilk denemem olduğunu ve 5+ saat harcadığımı belirtiyorum ki eleştiri yapacaksanız ona göre yapın diye. Eğer amv’de veya herhangi bir konuda beğenmediğiniz bir yer varsa Discord adresimize gelip bizlere önerilerde bulunabilirsiniz. İşte bahsettiğim Re:Zero amv olmaktan çıkan özet haline gelen video.

Kendi Yaptığım AMV

AnimeHaber Discord adresimize katılarak bu tarz haberleri daha yakından takip edebilirisiniz. Anime,manga,novel,oyun gündemi ve incelemeler için takipte kalın! MyAnimeList

Yazar Prenses

Sence Nasıldı?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

909928 - AnimeHaber

En Güzel 10 Sarışın Anime Kızı

Uv8c cGkusY.market maxres - AnimeHaber

Rüzgârın İntikamı "Kaze no Stigma"