"Omegaverse" Nedir?

”Omegaverse” Nedir?

Selam, ben Chappy! Çoğu fujoshi/fudanshi’nin aşina olduğu, bir o kadar da yeni arkadaşlarımızın yabancı olduğu bir konuya değineceğim. “Omegaverse nedir?”

Omegaverse, temelinde bundan yıllar yılı öncesinde bir mangakanın/yazarın ortaya attığı 6 cinsiyetli bir alternatif evrendir.

Cinsiyetler:

Alfa Erkek           Alfa Kadın
Beta Erkek          Beta Kadın
Omega Erkek    Omega Kadın
15ffa3f378430295519750044010 - AnimeHaber
"Omegaverse" Nedir? - AnimeHaber

-Peki bu cinsiyetlerin normalden farkı ne?

Bu altı cinsiyetten dördü, yani Alfa-Beta-Omega kadınların ve Omega erkeklerin hamile kalabiliyor olması.Toplum, bu altı cinsiyet ile sınıflara ayrılır. Sınıf farklılıkları dolayısıyla çoğu Omega, kendi benliğini saklar ve bir Beta olduğunu söyler. Omegaların bir iş bulması ne kadar zor ise, bir alfanın işinde yükselme basamaklarını tırmanması o kadar kolaydır. Çoğu Alfa ve Beta, Omegaları birer fahişe ve doğum makinesi olarak görmektedir. İnsanlığın, Omegalara karşı olan tutumu dolayısıyla, Omegalar kendilerini bir şekilde gizleme yoluna giderler.

Bunlardan en üst sınıf olan Alfalar, on kişinin ikisini oluşturur. Zeka ve fiziksel özellikler olarak betalardan ve omegalardan daha üst seviyedelerdir.Betalar, on kişinin yedisini oluşturur. Zeka ve fiziksel özellikleri ortalamadır.Omegalar, on kişiden biridir. Fiziksel özellikleri düşük seviyededir. Yapı olarak özellikle erkek Omegalar çok cılızdır. Hamile kalabilir ve üç ayda bir kızışma dönemi geçirirler. Bu kızışma dönemi ortalama bir hafta sürer. Kızışma dönemlerinde feromon adı verilen bir koku salgılarlar. Bu kokuyu sadece alfalar alabilir. Kızışma dönemindeki bir Omeganın feromonlarını alan bir Alfanın kendini tutup Omegaya saldırmaması oldukça nadirdir.

-Kızışma dönemindeki bir Omeganın feromon salgıladığını biliyoruz, peki bu kokuyu her Alfa alıyor mu?

Omegaların feromonlarının yoğunlukları yapılarına ve o sıradaki duygu ve düşüncelerine göre değişir. Fakat evet, yeterli yakınlıkta bulunan her Alfa bu kokuyu alır ve Omegayı ele geçirebilmek, kendilerinin yapabilmek için diğer Alfalar ile bir savaş içine girerler. Bunun yanında, bir Omeganın eşine bağlı olması da pekala mümkündür. Bir Omegayı kızışma dönemi sırasında boyunundan ısıran Alfa, Omegayı kendisine ait yapabilir. Bu sayede omeganın feromonlarını alabilen tek kişi olur.Omegalar bu durumdan korunabilmek için tasma adı verilen boyunluklar takarlar -ne iğrenç bir isim-. Bu tasmalar sayesinde yanlış bir anda kızışma dönemlerine girerlerse, istenmeyen bir eşleşmeden korunabilirler.

-Kızışma engelleyici ilaçlar:

Omegalar için özel üretim olan bu ilaçlar, kızışma dönemine giren bir Omeganın feromonlarını bastırabilir yahut kızışma dönemini geciktirebilir. Çok pahalı olan fiyatı yüzünden alınması zordur.

-Doğum kontrol hapları:

İstenmeyen bir bebekten korunmak için kullanılır.

-Kızışma döneminden kurtulmanın başka bir yolu var mı?

Evet, mümkün. Omega, 1 haftalık kızışma dönemine girdiğinde, eğer bir Alfa ile sevişirse kızışma döneminden çıkabilir. Fakat bu daimi değildir, yani her üç ayda bir kızışma dönemine girdiğinde yine bir Alfa ile sevişmesi gerekecektir.

-Bir Omega’nın, Alfa bir çocuk doğurması mümkün müdür?

Evet. Aynı zamanda bir Alfa kadın da Omega doğurabilir tabii.

-Ruh eşi nedir?

Her Alfanın ve Omeganın bir ruh eşi vardır. Betalar için bu durum geçerli değildir. Ruh eşini bulan/gören bir Alfa yahut Omega karşısındakinin ruh eşi olduğunu tek bir bakışta bile anlayabilir. Birbirine kavuşan bu çiftin mutlu olmasının tek yolu budur (bkz: Ruh eşi yerine bir Beta ile evlenen Omega hanımefendinin yaşadığı durum, Erito Omega Wa Yoru Ni Oborete).

Şimdilik konuya ana hatları ile değindim, umarım yararlı olmuştur. Keyifli yaoiler~~

AnimeHaber Discord adresimize katılarak bu tarz haberleri daha yakından takip edebilirisiniz. Anime,manga,novel,oyun gündemi ve incelemeler için takipte kalın!

Avatar of chappy Yeni

Yazar chappy

Yılın Üyesi

Sence Nasıldı?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

one piece header 800x533 1 - AnimeHaber

One Piece Seninde Sonun Yaklaşıyor Değil mi?

Eg55vSJVkAAbSs7 - AnimeHaber

"Mairimashita Iruma-kun" Animesinin 2.Sezonu Nisan Ayında Bizlerle!